O mnie

Kilka słów o mnie. 

Wstęp

Tworzę rozmaite treści w internecie, od projektowania stron WWW, przez zakładanie sklepów internetowych, po nagrywanie poradników wideo.

Obecnie głównie tworzę i zarządzam stronami i sklepami internetowymi.
Jestem CEO & Web Developerem w Exodius sp. z o. o. – jest to projekt, który staram się rozwinąć wraz z zaufanymi ludźmi, których napotkałem dotąd w mojej karierze.

Moją drugą firmą, której jestem współwłaścicielem (od 2024r.)  jest FPC Trójmiasto sp. z o. o., która na rynku jest od 1996.r. FPC zajmuje się głównie sprzedażą kas fiskalnych i obsługą firm na terenie województwa pomorskiego. 

Mam ukończone studia:

Historia

Moją drogę rozpoczynałem już w wieku 13/14 lat od tworzenia grafik w photoshopie oraz tworzenia stron (a bardziej edytowania szablonów) dla moich klanów w różnych grach na PC (wtedy głównie Call of duty). Z czasem założyłem kanał na youtube, na którym umieszczałem głównie filmy z gier, z perspektywy czasu muszę przyznać, że mimo bycia gimnazjalistą moje serie były nawet popularne. Szczególnie jedna pt. Minecraft Piraci, którą tworzyłem wraz z moimi dobrymi kolegami.

Pierwszym prawdziwy projekt stworzyłem w 2013/14 roku (miałem wtedy 17/18 lat). Była to społeczność gamingowa nVis Gaming. Społeczność zrzeszała sobie wiele graczy oraz kilkuosobowy zarząd. Byliśmy właścicielami jednego z najpopularniejszych serwerów teamspeak w Polsce, kilku dywizji w różnych grach. Organizowaliśmy również spotkania podczas takich imprez jak IEM Katowice, nawiązaliśmy współpracę ze streamerami w celu wzajemnej promocji. Niestety projekt się zakończył i tutaj szczerze przyznam się z powodu moich błędów. Jako tak młoda osoba po prostu nie udźwignąłem kierowania takim projektem w pewnym momencie. Obecnie na pewno zupełnie inaczej bym podszedł do rozwoju projektu jak i współpracy ze wszystkimi ludźmi na pokładzie.

Następnie przyszedł czas na 6 lat studiów i nabycie odpowiednich umiejętności zarówno twardych jak i interpersonalnych. Na studiach obroniłem m.in pracę magisterską pt.  “Projekt i realizacja aplikacji internetowej do wspomagania prowadzenia dziennika żywienia”.

Od roku 2020 pracowałem ponad rok w agencji marketingowej (Foodix/WeHunt) gdzie byłem osobą od wszystkiego co  związane ze stronami/sklepami internetowymi. Była to moja pierwsza praca w zawodzie i dobrze ją wspominam. Przyszedł czas na stabilizację, od odejścia z agencji (grudzień 2022) znalazłem stabilną pracę etatową oraz zostałem po godzinach freelancerem (jednoosobowa działalność gospodarcza).

Freelancing

Bycie freelancerem to naprawdę fajna sprawa (niezależnie czy prowadzi się JDG czy na zasadach umów o dzieło – w praktyce działa to identycznie, ale o tym może kiedyś kilka słów więcej). Jest to o tyle fajna sprawa, że nawiązuje się naprawdę dobre relacje z firmami/osobami, które szukają  zaufanego człowieka. Teraz po dwóch latach zdobywania takich relacji, przyznam, że się opłaciło. Większość tych osób dalej ze mną współpracują i co najepsze ciągle jestem polecany dalej – efekt kuli śnieżnej w najlepszej postaci.

Pod koniec 2023 porzuciłem klasyczną formę freelancingu, wraz z dobrym kolegą Michałem założyłem Agencję interaktywną  Exodius. Jest to projekt, który ma zrzeszać właśnie znających się na swoim fachu freelancerów. Na ten moment zespół składa się z kilku znanych mi osób, którzy w swojej dziedzinie według mnie są po prostu TOP.